آدرس ، عکس و معرفی (1400) ☀️ کارناوال

افراد مبتلا به سرطان روده بزرگ تا 10 سال بعد از تشخیص و معالجه اصلی خود در معرض خطر بازگشت سرطان قرار دارند و خطر عود در چند سال اول بسیار بیشتر است. خاک کازرون بسیار حاصلخیز است. دریاچه ارومیه بزرگترین آبگیر دائمی در آسیای غربی و از جاهای دیدنی ارومیه است که آب آن از ۶۰ رودخانه نظیر زرینهرود، باراندوز، شهرچای، نازلو سیمینهرود، تلخهرود، گادر و زولا تامین میشود و بسیار شور است.

ساحل نوشهر و قایق سواری در دریای خزر، جنگل تنگ دار، فروشگاه خانه و کاشانه، باغ اکولوژی نوشهر، آبشار چلندر، آبشار دارنو، روستای کندلوس، دیو چشمه، چشمه گردوک، پارک جنگلی خانیکان و منطقه نمونه گردشگری سیترا از دیگر حاذبههای این شهرستان سرسبز است. شهرستان : از به هم پیوستن چند بخش ( با توجه به موقعیت های سیاسی – اجتماعی – فرهنگی – طبیعی) توسط فرماندار اداره می شود .

اکثر رودهای افغانستان ازمناطق مرکزی (هزاره جات) سرچشمه میگیرد؛ لذا هزاره جات یکی از بزرگترین و مهمترین منابع آبی کشور میباشد. جمع آوری اطلاعات پژوهش حاضر به روش اسنادی و میدانی صورت گرفته است و محقق علاوه بر استفاده از کتب و منابع مرتبط با موضوع تحقیق، با رفتن به تعدادی از روستاهای سیستان ضمن مصاحبه با افراد، به جمع آوری اطلاعات لازم پرداخته و همچنین تأثیر خشکسالی را بر روستاهای حاشیه ای دریاچه و کل منطقه سیستان مورد مشاهده و بررسی قرار داده است و باید گفت که نقش پررنگ دریاچه هامون در زندگی مردم سیستان، آسیب پذیری آنان را در هنگام خشکسالی سبب می شود.

علاوه بر ماهیهایی که در دریاچه پریشان پرورش داده میشوند، این دریاچه زیستگاه طبیعی انواع ماهیها نیز میباشد. بنابراین چنین به نظر میرسد که سیردریا زمانی تغییر مسیر داده بود، ولی از 980ق/1573م بار دیگر به دریاچۀ آرال راه گشوده است (بارتولد، III/332). در این روش، جراح بخشی از رودهی بزرگِ دچار سرطان و بعضی از قسمتهای اطراف آن را برمیدارد. سلول های سرطانی در ابتدا به صورت توده های کوچک و خوش خیم که پولیپ نام دارد در قسمت داخلی روده بزرگ تشکیل می شود اما با گذشت زمان این پولیپ ها به سرطان تبدیل می شود.

روده کوچک به قدری طولانی است که افراد می توانند حین عمل جراحی بخشی از آن را به منظور توقف شرایط یا بیماری های زمینه ای بردارند. سطح آن از ساير هامون ها بيشتر ولی عمق آن كمتر است.عمق متوسط در زمان پر آبی يك متر، در شرايط ميان آبی 5/0 متر و در كم آبي صفر تعيين شده است. متاسفانه در سالهای اخیر دریاچه دستخوش اتفاقات ناگواری شده است که سلامت دریاچه را به خطر انداختهاند و به آن آسیبهای جبرانناپذیری کردهاند. متاسفانه هزاران گونه گیاهی و جانوری طی این آتش سوزیها از بین رفتهاند.

متاسفانه این برداشت آب از دریاچه، به دریاچه صدمات زیادی وارد کرده است. بخش زیادی از نیزارهای اطراف دریاچه به علت عملیات راهسازی و احداث جاده سوزانده شدهاند و دریاچه را در معرض خطر قرار دادهاند. همچنین سرویسهای بهداشتی و فضای سبز گلکاری شده نیز در این محل احداث شدهاند. کاهش نمناکی آن گستره یک پیامد دیگر نیز داشته است: گیاهان نیاز بیشتری به آب دارند. یک اسکله در سمت شرق و یک اسکله دیگر در سمت شمال غرب دریاچه وجود دارند که به هر کدام از آنها که نزدیک­تر بودید، میتوانید با تهیه بلیط و از قایقسواری در این دریاچه زیبا لذت ببرید.

بالاده یک منطقهی مسکونی در شهر کازرون است. دریاچه پریشان در زبان محلی کازرون پیریشون نامیده میشود. دریاچه معروف پریشان دارای تاریخچهای کهن است که به میلیونها سال قدمت برمیگردد. اگر قصد بازدید از این دریاچهی زیبا با طبیعت بکر و رویایی زا دارید، بهتر است فصولی از سال مانند بهار را برای دیدن از دریاچه پریشان انتخاب کنید. در فصل مهاجرت میتوانید انواع پرندگان مهاجر آبزی را نیز در دریاچه پریشان مشاهده کنید.

همانطور که پیشتر نیز گفته شد، آب دریاچه پریشان شیرین است. همان طور که عنوان شد، دریاچه پریشان در مجاورت کوههای جنگی و مراتع زیبا و سرسبز قرار گرفته است. عمده زیبایی ناب دریاچه پریشان پوشش گیاهی زیبا و سرسبز آن و قرار گرفتن دریاچه در دامنه کوههای جنگلی میباشد. اگر به قصد بازدید از دریاچه پریشان به شهر کازرون سفر کردید، از دیدنیهای این شهر به هیچ عنوان غافل نشوید. همچنین بازار مسگری، بازار شاه حمزه و بازار بزرگ کازرون در مجموعه بازارهای این شهر قرار دارند. این بیماری در افردای که بیماری زمینهای دارند (همانند کودکان شیر خوار و افراد مسن) خطرناک است و باید سریعا درمان شود.

هرچند مخالفتها سبب شد تا این کار متوقف و در حد همان حضور بیل مکانیکی در ساحل مازندران تمام شود. در همین رابطه احمد بایبوردی، عضو هیئتعلمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی با اطمینان خاطر میگوید: کارخانههای ارمنستان تمام پساب خود را به درون ارس میریزند و دلیل اصلی آلودگی ارس همین موضوع است. عبدالشکور 41 ساله باشنده قریه رَج مرکز فراه نیز میگوید که یک درخت عناب می تواند سالانه به طور اوسط 2- 4 کیلو عناب خشک شده حاصل بدهد؛ اما امسال به علت آفت زدگی، حاصلات درختان عناب او به حد اکثر یک کیلو رسید و اکثرشان قبل از دوره پُخته شده ریختند و مقدار دیگری که حاصل شد نیز کرم زده گی دارند.

در طی سالهای اخیر، بیشترین میزان آبگیری دریاچه مربوط به سال ۱۳۹۲ بوده است که میزان آن ۵۰۰ هکتار بوده و از آن تاریخ به بعد در آبکیری تالاب هیچ تغییر قابل توجهی اتفاق نیفتاده است و تالاب در اکثر مواقع خشک و کم آب بوده است. کیسه خواب و ابزار روشنایی نیز از دیگر وسایل لازم برای کمپ کردن در اطراف دریاچه ممرز هستند.تا جایی که میتوانید از غذاهای ساده استفاده کنید و به خاطر داشته باشید که غذاهای گوشتی میتوانند در شب حیوانات وحشی را بهسمت چادرهای شما جلب کنند. همچنین، دریاچه پریشان؛ گونههای خاص گیاهی و جانوری دارد که آنها را نیز معرفی خواهیم کرد.

از میان این چند گونه، تنها گونهای که با شرایط زیستگاهی تالاب خود را سازگار کرد کپور است. میتوان گفت تنها سدی که با هدف کمک به محیط زیست احداث میشود، سد نرگسی است. این روش های درمانی کمکی به منظور هدف قرار دادن سلول های سرطانی که ممکن است بعد از عمل باقی بمانند، انجام می شوند. حدود نیمی از افغانستان را رشتهکوهها و ارتفاعات پوشانده است. هم اکنون پیشرفت ساخت این سد بزرگ و مهم در حدود ۷۰ درصد گزارش شده است. این گروه نیز به چند شاخه تجزیه شده است. علاقمندان به ماهیگیری با تاسیس دریاچه چیتگر می توانند این تجربه را در تهران نیز داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید