جاهای دیدنی شیراز (1401)☀️لیست جاذبه ها و تفریحات با آدرس

هوای زاینده رود (اصفهان) یا صفای رکن آباد (شیراز)؟ شیراز آب و هوای مطبوعی دارد و فصل بهار زیباترین فصل آن است چرا که باغستان هایش پر از گل های رنگارنگ می شود و روح آدمی را جلا می بخشد. در تهران همه روزه از پایانههای جنوب، غرب و بیهقی حرکت بهسمت شیراز صورت میگیرد.اگر قصد سفر با خودروی شخصی به شیراز را دارید، راحتترین راه برای دسترسی به این شهر از تهران، با گذر از استان اصفهان است و از آنجا باید مسیر اصفهان شیراز را رانندگی کنید. از اطراف استان نیز به خصوص شیراز بیش از همه می توان گلاب و عرقیات تهیه کرد.

اگر بخواهیم در مورد عرقیات شیراز برایتان بگوییم باید چنین نام ببریم: عرق بهار نارنج، عرق نسترن، عرق بیدمشک در فصل بهار تهیه می شوند. اگر میخواهید طولانی بودن مسیر در سفر زمینی شما را آزار ندهد و از سفر جادهای نهایت لذت را ببرید، توقف در این شهرها و لذت از زیباییهای مسیر، پیشنهاد بسیار خوبی است. همچنین در آن امکانات کامل یک هتل ۴ ستاره در اختیار شما میباشد. گفته میشود که این بنا در سال ۱۳۸۰ هجری ساخته شده دارای بخشهای مختلفی میباشد که طبق معماری آن دوران ساخته شدهاند.

زمانی که در سده چهارم و پنجم هجری قمری شیراز پایتخت سلسلهی آل بویه شد، در آن مساجد، قصرها، کتابخانهها و کانالهای آبرسانی از رودخانهی کر بنا کردند و در ایام جشن مهرگان و نوروز، بازار شهر را آذین میبستند و شهر جلوهی بسیار زیبایی مییافت.۱۱. این شهر یکی از قدیمیترین و بزرگترین شهرهای ایران است و سالانه گردشگران زیادی به این شهر سفر میکنند. هدف از برپایی این مراسم آشنایی گردشگران با فرهنگ، تاریخ، هنر، آداب و رسوم و آیینهای شهر تاریخی شیراز است.

باعث شده در زمان مسافرت به این شهر سردرگم شوید. جاهای دیدنی قصردشت شیراز بسیار آرامش بخش است و هر زمان در آن محل پا بگذارید، بوی خوش گل ها و گلاب به مشامتان می رسد. در زمان اتباک ابوبکر سعد بن زنگی (1231- 1231)، شهر نرگس ها از آرامشی نسبی برخوردار بود. در شهر اصیل و تماشایی یزد چای لبسوزِ لبدوزِ لبریز همراه با نبات زعفرانی سرو میشود. یکی از رسوم متداول در ایران زمین در هنگام صرف میانوعده نوشیدن چای است. یکی دیگر از خیابانهای زیبای و مهم شیراز، بلوار کریمخان زند است.

از فالوده شیرازی و لذت میل کردن آن در فصل تابستان که بگذریم از این استان می توان شیرینی جات زیادی مثل مسقطی، یوخه، کلوچه شیرازی، بادام سوخته، حلوا شیرازی، کاک و دیگر شیرینی های دلچسب را تهیه کرد. این تفاوت در رنگ و رو و در طعم به خاطر استفاده از مواد اولیۀ مختلف برای طبخ این آش در فصل تابستان در مقایسه با فصل زمستان است. سوغات اصفهان رنگ و روی دیگری دارد و تمام شدنی نیست.

در مجموع باید گفت که اصفهان شهری کم باران و خشک است و روزهای بارانی آن چندان زیاد نیست ولی در مناطق شمال زاینده رود یعنی محله صفه آب و هوای خنک تر و مطبوع تری وجود دارد. در تابستان هوای شیراز گرم و خشک می شود و نسبتا فصل خلوت تری است. اگر از ازدحام و شلوغی مناطق گردشگری فراری هستید بهتر است در تابستان به استان فارس سفر کنید. ارزان ترین بلیط هواپیمایی این مسیر را با مزیت های بهتر در وب سایت آس چارت بخرید. رزرو و خرید بلیط هواپیمایی شیراز به تهران با بهترین و ارزان ترین قیمت پروازی به صورت چارتر و سیستمی در سریعترین زمان ممکن در آژانس آس چارت وجود دارد.

این ارگ توسط کریم خان، اولین پادشاه سلسله زنده در سال 1189 ه-ق ساخته شد و هسته ی مرکزی شهر د آن زمان محسوب می شد. شهر تازهساز در آن زمان یزدانگرد خوانده میشده است. با این حال از نظر هزینه اقامت در مسافرخانه یا مهمانسرا نیز میتوان این موقعیتهای اقامتی را به انواع مختلف تقسیم کرد که با توجه به امکانات و شرایط، تعداد مسافرین، مدت زمان اقامت و محل قرارگیری مهمانپذیر قیمتهای مختلفی را شاهد خواهیم بود. در نهایت نیز شکوه این شهر تا دوران صفویان، افشاریان، زندیان و قاجاریان ادامه یافت.یکی دیگر از مواردی که در شیراز مورد توجه قرار گرفته، آرامگاه شعرای بزرگی چون حافظ و سعدی بوده که هر ساله گردشگران زیادی به خود جذب میکند.

تمام این بخشها میتوانند برای گردشگران جذاب باشند و برای ساعتها آنها را سرگرم کنند. سعدی یکی ازشاعران پرآوزاه است که ایرانیها او را سلطان الشعرا لقب دادهاند. تخت جمشید – نام یکی از شهر های دیرینه کشور ایران در قسمت شمالی شهرستان مروددشت استان فارس می باشد که بنایی ارزشمند و کهن را با همین نام در خود جای داده است. به این معنا که امکان ندارد قدم به شهر یزد بگذارید و از مردم عزیز این شهر نشانی از رستورانی برای ارائۀ آش شولی بپرسید و پاسخی درخور دریافت نکنید. شما میتوانید از این آکواریوم بازدید کرده و در تونل شیشهای آن قدم بزنید.

آن وقت است که شما به یاد شمال کشور می افتید. در دورهی ساسانیان نیز شیراز مورد توجه بوده و آثار زیادی از این دوره نیز در این شهر به چشم میخورد که میتوان به قلعه و آتشکدههای مختلفی اشاره کرد. مجتمع خلیج فارس به عنوان یکی از جاذبههای مدرن شهر شیراز معرفی میگردد. به جرات میتوان گفت که شیراز یکی از اصلیترین قطبهای گردشگری ایران است و مهمترین آثار تاریخی از دوران هخامنشیان و زندیان و دیگر دورههای تاریخ، در این شهر قرار گرفته که نظر بسیاری از مردم ایران و جهان را به خود جلب کرده است.

بازار سنتی حاجی شیراز از بازارهای قیمت مناسب شهر است که به بازار رنگارنگ نیز معروف می باشد. در خیابان عفیف آباد و کنار بانک ملت هم رستوران سنتی صوفی قرار دارد که انواع غذاهای ایتالیایی و ایرانی را در کنار هم سرو میکند. این شهر آنقدر مکان تاریخی و فرهنگی دارد که اگر روزها در آنها به گردش بپردازید، باز هم برای بازدید از همه آنها زمان کم میآورید. حتی اگر به هیجان و تفریح علاقه داشته باشید، می توانید در کنار بازدید از پارک ملت، کمی در شهربازی این پارک به تفریحات هیجانبی بپردازید. برای بازدید از جاهای دیدنی اصفهان کلیک کنید.

برای بازدید از جاهای دیدنی تبریز کلیک کنید. در نزدیکی این مدرسه آثار تاریخی مختلف دیگری وجود دارد که میتوانید از آنها نیز دیدن کنید. برای دیدن این پارک باید به ابتدای بلوار حسینی الهاشمی بروید. برای بازدید از پارک آزادی شیراز همین الان تور شیراز را رزرو کنید. توجه کنید که هر دو استان وسیع بوده و گاهی مساحت بین دو نقطه گردشگری بسیار زیاد است. از جمله مهمترین جاذبههای گردشگری مدرن در شهرها، مال یا مراکز خرید بزرگ هستند. البته انتخاب بین استان فارس یا اصفهان برای طبیعتگردی بستگی به سلیقه و شرایط شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید