خیش/گاوآهن : ابزار سنتی برای شخم زمینهای زراعی – انسانشناسی و فرهنگ

یکی از صفات بارز و برجسته گاومیش تغذیه آن از علوفه خشبی و به مقدار زیاد است و از این نظر بر گاو برتری دارد زیرا اولاً دستگاه گوارشی گاومیش از گاو حجیمتر و ثانیاً چین خوردگیهای آن بیشتر است. امروزه تلقیح مصنوعی در گاومیش بهطور گستردهای استفاده میشود بهخصوص در مراکز صنعتی. دستمال قرمز به این دلیل استفاده میشود تا خون پاشیده شده از گاو خیلی مشخص نباشد. گوساله ها ٬بره های شیر خوار٬ اسب و گوسفند٬گاو شیری و پرواری به این بیماری مبتلا می گردند. در گاوهای پرواری که کنسانتره زیادی مصرف میکنند و PH محیط شکمبه ای اسیدی تری دارند پایداری کف بیشتر است .

6 گزارش شده است .در گاوهای پرواری ترکیبات چهار تایی آمونیوم برای درمان استفاده میشود . در مطالعه ای روی 350 هزار راس گاو پرواری در ایلات کاترانس آمریکا میزان تلفات ناشی از نفخ حدود 1/0 درصد بوده است . خصوصیات فردی دام همانند اثر ژنتیک دام در ساختمان شکمبه و حرکات آن و ترکیب پروتئین های بزاق و نیز عادت به چرا نیز از عوامل اثر گذارند . ۴- در جیرههایی که مواد خشبی زیادی دارند، پروتئین شیر کاهش مییابد.

عیب این کار این است که افزایش وزن دام کاهش می یابد . هرگاه او خسته شود، زمین را از روی یک شاخش به شاخ دیگر میلغزاند و همین کار زمینلرزه را پدید میاورد. رعایت استانداردهای لازم برای احداث جایگاه گاو به دلیل تاثیری که بر محیط زیست انسان و سایر حیوانات دارد و همچنین استفاده از حداقل زمین مورد نیاز برای پرورش حداکثر تعداد گاو بسیار حائز اهمیت می باشد. گاوها در اواخر شیردهی با بازدهی بیشتری انرژی را برای جایگزینی ذخایر بدنی از دست رفته استفاده میکنند (بازدهی انرژی برای جایگزینی ذخایر در اواخر شیردهی 75% در مقابل بازدهی انرژی 60% در دوره خشکی).

و واقعاً از نتیجه کار شگفتِ زده شدیم و میتوانیم بگوییم که یک روش تکثیر برای آگاو ها پیدا کردیم و آن هم نصف کردن گیاه از وسط است. این کیفیت علوفه مصرفی برای دام های گوشتی به طور مستقیم بر روند عملکردی کسب و کار دامداران اثر گذار است . گاوها، مدت زمان طولانی است که این کار را انجام می دهند. نفخ شکمبه در گوساله ها در سن کمتر از 5 هفتگی متداول نیست تا این زمان شکمبه هنوز حالت هوازی دارد ورورد شیر یا جانشین شونده های آن به شکمبه باکتری غیر هوازی را زیاد می کند و فرآورده های تخمیری آنها موجب نفخ می گردند .

ماده کربوهیدراته که بعنوان ماده مغذی و منبع تامین سریع انرژی در زمان هیپوگلایسمی عمل می کند. به عنوان حامل ویتامین ها که تامین کننده انرژی است و نیز به عنوان لاکساتیو اسموتیک به منظور تسهیل دفع فرآورده های سمی تولید شده در دستگاه گوارش عمل می کند. این محصول با هدف تامین احتیاجات و به طور همزمان توجه به جنبه اقتصادی پرورش در این دسته از دام­ ها طراحی شده است. 6- مالیدن مخلوطی از روغن های غیر سمی با داروها به پهلوی دام ٬ با لیس زدن دام این مواد خورده میشود و اثر خویش را میگذارد .

علاوه بر این نفخ را می توان به درجات حاد٬ نیمه حاد٬ مزمن وبه نفخ اولیه و ثانویه تقسیم بندی کرد .پروتئین های محلول برخی گیاهان مثل لگومینوزها که بیشتر در سیتو پلاسم برگ ها موجودند ٬باعث ایجاد کفی پایدار در محیط شکمبه ای میشود. تنها مورد مهمی که باید به آن توجه کنید مربوط به معتبر بودن این فروشندگان است. حال در این میان نکته ای که حائز اهمیت می باشد مربوط به قیمت گوشت گوسفندی زنده است.

بطور متوسط در یک گاوداری 49 درصد جمعیت دامی مربوط به گاوهای شیرده و خشک، 5/15 درصد مربوط به تلیسه­ها، 5/34 درصد مربوط به گوساله­های نر و ماده، 1 درصد مربوط به گاوهای نر تخمی است. پس از زایش ٬ تولید شیر به سرعت افزایش می یابد و در 6 تا 8 هفته به بیشترین مقدار می رسد اما مصرف غذا نسبت به نیازهای تولید ٬افزایش نمی یابد به گونه ای که بیشترین مقدار مصرف ماده ی خشک 12 تا 15 هفته پس از زایش خواهد بود از این رو بیشترین ماده گاوهای شیرده برای 8 تا 10 هفته در حالت تعادل منفی انرژی خواهند بود .

در این مطالعه اثر جفت­ماندگی بر میزان اسید سیالیک سرم در 60 رأس گاو شیری هلشتاین در دو گروه برایر سالم و جفت­مانده توسط آزمایش ساندویچ الایزا،از 3 هفته قبل از زایش تا یک هفته پس از آن که دوره­ انتقال نامیده می­شود، مورد بررسی قرار گرفت. كتوز به دو صورت بالینی و تحت بالینی اتفاق می افتد که بیشترین احتمال بروز آن طی سه هفته اول پس از زایش می باشد.

خیر. امروزه با توجه به واکسیناسیون بیماریهایی مثل هموفیلوس آنفولانزا، سخرک و دیفتری، خروسک خطرناک و شدید بسیار کم است. این روغن ها برجذب بتاکاروتن اثر منفی دارد به این ترتیب مقدار بتا کاروتن در شیر و کره کم می گردد و نیز مزه ٬بو و طعم شیر نیز تغییر خواهد یافت . مصرف گونه های خاصی چون غلات جوان ٬کلم ٬ نخود٬لوبیا٬ لگومها شبدرسفید و قرمز نیز در این زمینه موثر است .

وجود برخی بیماریهای دستگاه گوارش و یا مصرف گونه های خاصی از گیاهان می تواند باعث بروز نفخ گردد . فرم بدن و خصوصیات رفتاری منحصر به فرد نژاد لاری باعث شد این پرنده بسیار مورد توجه علاقمندان قرار گیرد. نگاهداری گاو در یک سراشیبی به گونه ای باشد که سر دام بالاتر از بقیه بدن قرار گیرد ٬به این ترتیب خروج گاز از بدن دام تسریع میگردد . می تواند به کودک در آرامش داشتن در حمام یاری رساند. شما حتی میتوانید برای بازی با اسباب بازی گاوصندوق، مقداری سکه و اسکناس کاغذی در اختیار کودک قرار دهید تا سرگرم شود.

بنابراین، در اینجا دلایلی وجود دارد که باعث می­شود شما شیر گاو را فراموش کنید. با توجه به داشتن سال تجربه از گذشته ، تا الان توانسته ایم به تعهدات خود عمل کرده و رضایت مندی حداکثری شما مشتریان گرامی را بدست آوریم . گاو سمینتال یکی از نژاد های مهم گاو دو منظوره در جهان بوده و با توجه به درخواست کاربران جهت یک مقاله اموزشی به معرفی نژاد سمینتال و خصوصیات آن می پردازیم.

لازم است بدانید که اسم آن را از روی دهکده ای در همان محدوده انتخاب کرده اند. افزودنی های غذایی و تکمیلی می توانند یک میزان اضافی از سلامتی را برای جلوگیری از (SARA) فراهم کند. بسته به نژاد گاو، ژنوتیپ، مرحله­ی شیردهی، ارزش غذایی خوراک و چگونگی خوراک­دهی، تکنولوژی شیردوشی، فواصل شیردوشی، وضعیت سلامتی گاو، سن گاو، و برخی عوامل دیگر، ترکیب شیر دچار تغییراتی می­شود. افزودن فرمالین (محلول 37% فرمالدئید )به مقدار 1%به مایعات جایگزین شیر در غذای گوساله ها و بره ها بروز نفخ شکمبه را کاهش میدهد و خطرات جانی در سلامتی بره ها ندارد. در مقابل مواد لیپیدی گیاهان و متابولیت های آنها و نیز موکوپروتئین های بزاق عوامل ضد کفی هستند که با کاهش فشار سطحی مایعات شکمبه به صورت ضد نفخ عمل میکنند .

بزاق در دستگاه گوارش با کاستن از کشش سطحی مایع شکمبه و با خاصیت بافری که داردو نیز با افزایش رقت مایع شکمبه ای و حرکت مواد غذایی ٬ در کاستن احتمال بروز نفخ و حتی جلوگیری از بروز آن موثر است . از بیماریهای عفونی غیر گوارشی که با اثر گذاری بر اعصاب یا دستگاه گوارش زمینه ساز بروز نفخ هستند ٬می توان بیماری های سل و کزاز را نام برد .

ظرفیت گاوداری جدید نباید از 20راس کمتر باشد. نسبت به سایر غلات بالاترین انرژی را دارا است و چربی آن دو برابر گندم و جو بوده ولی کمیت و کیفیت پروتئین آن کمتر از آنهاست. این پدیده، از تخمیر طولانی علوفه مرطوب، بالا رفتن سطح اسید و فرآوردهای حاصله از تجزیه پروتئین در شکمبه، ناشی میشود. اسید سیالیک (sialic acid; ­SA) یک مشتق استیله از اسید نورآمینیک می­باشد که بهطور گستردهای در بافتهای پستانداران توزیع میشود، ولی ازآنجاکه معمولاً به گلیکوپروتئین­ها، گلیکولیپید­ها، الیگوساکارید­ها و پلی­ساکارید­ها متصل می­شود، مقدار کمی از آن در سرم به شکل آزاد وجود دارد.

هرچند مدیران برتر از اهمیت گاوتازه زا باخبرند ولی آنها همچنین می دانند که جاده منتهی به تولید مثل موفق پیش از زایمان آغاز می شود. گاوهایی که با متیونین تولید جنین داشتند در مقایسه با گروه شاهد دارای تجمع بیشتری از چربی بودند که میتواند به صورت بالقوه به عنوان یک منبع مهم انرژی برای رشد اولیه جنین عمل کند. در ایران بخش اعظم شیر توسط گاو تولید می شود. این جلد اوضاع بد ایران در نبود شاهی مقتدر را نشان میدهد. رنگ این نژاد بصورت ابلق سیاه و سفید بوده و کلیه خصوصیات شیرواری را دارا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید