رویکردهای شعر معاصر عرب

پس از سپری شدن دو الی سه روز خیلی با احتیاط و به آرامی قسمت پوست رویی دانه ها را جدا سازی نموده و باید خیلی مواظب باشید که بخش نرم و گوشتی دانه ها صدمه ای نبیند. مرکبات ، مانند لیمو شیرین ، لیموترش ، پرتقال ، گریپ فروت و نارنگی ، منابع عالی آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی از جمله ویتامین C ، فیبر ، اسید فولیک و پتاسیم هستند.

در بعـضی از منـاطق مهـم مرکبـات خیـز دنیـا، خروجیهایی برای آبیاری مرکبات استفاده میشود کـه از نظـر آبـدهی و شـعاع پاشـش بـه میکروجتهای فوق الذکر شباهت دارند. این کتاب هم به عشاق رمان های ترسناک و ماجراجویانه توصیه میشود! این میکروجتها را میتوان به لوله های ماکـارونی (به قطر۶ میلیمتر) وصل و سرِ دیگر این لوله ها را با بست ابتدایی به لوله آبـده وصـل کـرد. در ایـن صـورت اگـر آبـدهی بـابلر زیـادتر از نفوذپذیری آب در خاک باشد، باعث میشود که آب در خارج از سایه انداز درختان (بـین ردیف درختان) جاری شود و از دسترس ریشه ها خارج و به هدر رود.

گونه های مرکبات به طور گسترده ای به دلیل مقاومت در برابر آفات و ریشه زایی بهتر، باید از روش کشت بافت در تولید نهال مرکبات اصلاح نژاد شده استفاده کرد.. یک دسته پرسشهایى در قرآن کریم است که خداوند به پیامبرش مىفرماید: تو از مخاطب خود این گونه و این امور را سؤال کن. درختان گریپ فروت و پرتقال با اندازه استاندارد می توانند 18 تا 22 فوت رشد کنند، در حالی که گونه های مرکبات کوتوله فقط 8 تا 12 فوت بلند می شوند .

بعضی مناطق ممکن است با برش 8 اینچ (20 سانتی متر) برف از بین انگورها دور شوند ، در حالی که مناطق سردتر برای محافظت از انگورها باید مالچ عایق مانند کاه یا ساقه های ذرت خرد شده را اضافه کنند. بـرای اینکـه آب بطـور مناسـب دور تـا دور درخــت پخــش شــود، لازم اســت از محــل اســتقرار بــابلر جویچــه ای بــرای هــدایت آب در دور تـا دور درخــت و بـه فاصــله معـین از تنــه ایجـاد گــردد. ایـن میکروجـت از دو قـسمت پایـه و کلاهـک تشکیل میشود. در ایـن میکروجتها حداقل آبدهی حدود ۳۰ لیتر بر ساعت و حداقل شعاع پاشش حدود یک متـر است.

طی ایـن فرآینـد آب خـالص از غـشای سـلول گذشـته و وارد گیاه میشود ولی نمکهای محلول در خاک باقی میماننـد. اگر خواب ببینید که کنار یکی از اقوام خود که مرده است نشسته اید و او به شما گفت که به من انگور بده اما شما در خواب به او انگور ندادید بدانید آن شخص که مرده است از شما خیرات می خواهد و انتظار دارد که از او یاد کنید و برای شادی روح آن شخص صدقه و خیرات بدهید. حال به شما خواهیم گفت که پرتقال چه خواص سلامتی دارد و چرا باید پرتقال مصرف کنید. شخصی که در خواب ببیند از شاخه ای انگور می چیند ، یا اینکه انگور را در تاکستان یا باغی جمع کرده و از آن خورده است ، به خواسته خود می رسد.

البته این کبراى کلى است که باید مصادیق واقعى آن را جست وجو کرد و نمى توان هر حیله اى را به صرف اینکه احتمالاً صغراى این کبراى کلى است, غیرمشروع تلقى کرد. این میوه ها می توانند سطح سیترات موجود در ادرار را افزایش دهند و در نتیجه خطر ابتلا به چنین سنگ های کلیه را کاهش دهند. انواع بهترین نهال مرکبات که امروزه می بینیم از توت های ریز طی میلیون ها سال بدون کود مرکبات تکامل یافته اند. حدود یک چهارم آب مصرفی ما از غذایی است که می خوریم و مرکبات برای بدن تأمین آب ایده آل هستند.

اگر پزشک شما توصیه کرد از مکمل آهن استفاده کنید، ابتدا مطمئن شوید از تمامی داروهای مصرفی توسط شما اطلاع دارد. در همين زمينه ابن سيرين مي گويد اگر ديديد اسبي داريد که دم پر پشت و انبوه دارد نشان آن است که عده اي زياد از شما اطاعت و پيروي مي کنند. ویتامین C یک ماده مغذی محلول در آب است ، بنابراین بدن انسان نمی تواند آن را مانند ویتامین های محلول در چربی ذخیره کند ، بنابراین مصرف ویتامین C هر روز بسیار مهم است. شرکت فرشته جویان جهت کیفیت بسیار بالای محصولات خود در زمینه های قرص- کپسول – شربت- پودرهای مکمل از تحقیقات و همکاری شرکت میرباکوآمریکا نیز استفاده می نماید.

رود خانه معروف هریرود از کنار این شهر می گذرد . از این جدول روشن است که مناسبترین آب برای آبیاری گریـپفـروت آبی است که دارای EC کمتر یا مساوی ۱.۲ و برای پرتقـال و لیمـو کمتـر یـا مـساوی ۱.۱ میلیموس بر سانتیمتر است. یک مطالعه 24 ساله شامل بیش از 133 هزار بزرگسال ارتباط بین مصرف بیشتر مرکبات و کاهش وزن را نشان داد. یک مطالعه کوچک که در سال 2006 در مجله Journal of Agriculture and Food Chemistry منتشر شد نشان داد افرادی که تحت پیوند بای پس عروق کرونر قرار گرفتند پس از خوردن فقط یک گریپ فروت در روز به مدت یک ماه ، سطح کلسترول بد (LDL) کمتری داشتند.

چندین ترکیب در مرکبات می توانند سلامت قلب را تقویت کنند ، از جمله فیبر محلول و فلاونوئیدها. در مقایسه با سایر میوه ها ، مرکبات معمولاً اثر محافظتی قابل توجهی در برابر سرطان دستگاه گوارش (از جمله سرطان دهان ، سرطان مری ، سرطان معده و سرطان روده بزرگ) نشان می دهند. اما از جمله مطالعاتی که در داخل کشور انجام شده می توان این موارد را نام برد: اسلامی (1372) با استفاده از تکنیک تاکسونومی عددی و تحلیل عاملی در دو مقطع زمانی سالهای 1355 و 1365 و با استفاده از 44 شاخص توسعه منطقه ای به تعیین درجه توسعه یافتگی مناطق روستایی کشور پرداخته است.

محققان پس از مدتی که به موشهای آزمایشگاهی آب انگور دادند، متوجه کاهش چشمگیری در حجم تومور پستانی آنها شدند. پس از سپری شدن ۳ الی ۶ هفته هسته های پرتقال جوانه می زنند و برگ هایی کوچک سبز می گردند. پرتقال منبع خوبی از اسید سیتریک و سیترات ها است. پس از برگزاری مراسم دعا خواندن، مراسم گرفتن شیره انگور با دستگاه ها و ابزار خاص شروع می شود. پیر شدن چیزی است که نمیتوانید جلوی آن را بگیرید اما میتوان با کنترل رژیم غذایی، از پیر شدن با مشکل تباهی لکه زرد جلوگیری کرد. بنابراین اگر هنگام رویارویى با یک مثال و نمونه و گاه بیان حکمتهاى آن در پیوند با یکى از ترازها و معیارها, به شرح سخن مى گوییم, هیچ گاه بر آن نیستیم که مثال را ویژه آن معیار قرار دهیم و آن چه خواننده مى انگارد اگر زیر عنوان دیگر مطرح مى شد, بهتر بود, مى تواند مورد پذیرش باشد و آن مثال با این معیار نیز سنجیده شود.

و در بیان معیار دوم, از آن مثال کم تر سخن به میان مى آید; چرا که بنابر کوتاه و گزیده گویى است و گستره بحث اجازه نمى دهد که یک مثال, در چند جا, با تمام ویژگیها بازگو شود. با تغییر فشار آب، آبدهی و شعاع پاشش میکروجت نیز تغییر میکند به عنوان مثال در یـک میکروجت با پایه یک میلیمتر و کلاهک ۱۸۰ درجه، آبدهی و شعاع پاشش در فشار یـک اتمسفر به ترتیب ۳۷ لیتر بـر سـاعت و ۱.۵ متـر و در فـشار سـه اتمـسفر، بـه ترتیـب ۶۵ لیتـر برساعت و سه متر است.

همچنین حداکثر آبدهی و شعاع پاشش به ترتیب ۱۴۷ لیتر بر ساعت و ۶.۵ متر اسـت. در صورت تمایل می توانید دانه های پرتقال را به صورت مستقیم درون گلدان هایی با سایز کوچک کاشته و یا این که هسته های پرتقال را داخل یک سینی نشا که حاوی خاکبرگ می باشد با میزان فاصله ۷ الی ۱۰ سانتی متر بکارید. فرودگاه (میدان هوایی) هرات در فاصله ۱۳ کیلومتری جنوب شهر هرات در ولسوالی گذره قرار دارد . اجزا مختلف یک نوع بابلر ساخت داخل کـشور در شـکل ۸-۳ ب نشان داده شده است.

این نوع خروجی آب را بـه صـورت قطـرات پیوسـته بـه شـعاع معــین (بــسته بــه فــشار آب و نــوع میکروجــت) روی زمــین مــیپاشــد . خیلی وقتها آنها به موزهایی که حتی ذرهای از پوستشان لک سیاه دارد، لب نمیزنند، اما وقتی آنها را قطعهقطعه کرده و با شکلات صبحانه و شیر مخلوط میکنید، هیچکس دلش نمیآید از خوردن آن صرفنظر کند. شیره گیاهی دارای املاح با غلظت بیشتر از محلول خاکِ پیرامون ریـشه اسـت. حـال اگـر خـاک بـا آب شور آبیاری شود غلظت نمک در محلول خاک پیرامون ریشه بالا رفته و در نتیجه اخـتلاف فشار اسمزی بین شیره گیاه و محلول خاک کم میشـود.

پرتقال و گریپ فروت می توانند به ثبات قند خون کمک کرده و احساس سیری شما را برای مدت طولانی حفظ کنند ، خصوصاً وقتی مواد غذایی حاوی پروتئین بالا و چربی های سالم (مانند ماست) باشد. پرتقال به دلیل محتوای غنی ویتامین C شناخته می شود ویتامین C همچنین می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و آسیب رادیکال های آزاد به DNA را کاهش دهد. خوردن پرتقال یا گریپ فروت برای صبحانه می تواند مقداری پتاسیم و الکترولیت مورد نیاز روزانه شما را تأمین کند. پرتقال (68 میلی گرم) ، گریپ فروت (77 میلی گرم) ، لیمو (18 میلی گرم) یا آهک (13 میلی گرم) دارای ویتامین C بالایی هستند که می تواند به بدن در جذب بهتر آهن کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید