قیمت گوسفنده زنده 1400 در تهران و کرج

بوفالو ها همان گاومیش های کوهان دار هستند و با گاومیش های آبی تفاوت بسیار زیادی در ظاهر دارند. امروزه بسیاری از افراد از داشتن پوکی استخوان رنج می برند که در آن تراکم استخوان ها کم شده و در نتیجه خطر آسیب دیدگی استخوان و شکسته شدن استخوان ها وجود دارد که شیر گاومیش به دلیل دارا بودن کلسیم بالا بری جلوگیری از پوکی استخوان گزینه خوبی است. ضایعات بوجاری(Cereal Grain Screenings):این محصول باقی مانده های حاصل از عمل آوری -نگهداری و حمل و نقل غلات بوده و می تواند شامل دانه های شکسته یا کوچک – پوسته ها و دیگر دانه ها باشد.کیفیت این محصولات معمولاً خوب بوده برای حیوانات اهلی مطلوب می باشد و ارزش غذایی آنها هنگامی که عمدتاً شامل دانه های شکسته یا کوچک هستند می تواند شبیه دانه اصلی بوده اما میزان الیاف آنها ممکن است در مقایسه با دانه های اصلی بیشتر باشد اما همواره قبل از استفاده از آن در جیره دامها نمونه گیری به منظور تجزیه تقریبی کاری لازم است.این ضایعات از نظر فیبر غنی بوده و پروتئین ،چربی و انرژی پائینی دارد.البته کیفیت و یکدست بودن ضایعات بستگی به نوع کشت – وجود بذر علفهای هرز- نوع واریته غلات – نحوه آسیاب کردن و غیره دارد.

گندم بصورت بلغور یا شکسته شده و نه بصورت دانه کامل تغذیه می شود ضمناً گندم برای افزایش تولید پروتئین شیر مفید است. نشخوار کنندگان از انرژی بالای جو که عمدتاً از نشاسته آن ناشی شده و به میزان زیاد قابل تخمیر است بهره می گیرند و این امر سبب افزایش پروتئین شیر و تسریع رشد می شود. قسمت عمده انرژی این ماده مربوط به نشاسته و چربی بکار رفته می باشد و این ویژگی ارزش غذایی آن را برای نشخوارکنندگان کاهش می دهد. سبوس گندم(Wheat Bran): سبوس غشای خارجی دانه گندم است که به هنگام تهیه آرد بدست می آید.بخش اصلی از سبوس را مواد سلولزی تشکیل می دهد و از طرف دیگر مقادیر زیاد تری مواد پروتئینی و همچنین املاح معدنی (فسفر) بیشتر از خود دانه دارد.مقدار انرژی غذایی سبوس بستگی به سیستمی دارد که دانه های گندم در آن آرد می شود .برای پی بردن به ارزش ظاهری سبوس کافی است که مقداری از آن را در دست گرفته و پس از بازدید مختصر بر اساس سفید شدن دست می توان به کیفیت و ارزش سبوس پی برد.سبوس گندم یک ماده غذایی خوب و سهل الهضم است در واحد های دامداری بهنگام دادن غدد و ریشه ها و علوفه های پر آب به دامها باید مقداری سبوس به جیره اضافه کرد که بسیار مفید است.

بخش اصلی از دانه گندم را نشاسته تشکیل می دهد هر چند که قدرت انرژی زایی گندم بیشتر از جو است ولی ارزش غذایی آن نسبت به جو یا ذرت کمتر است. گوسفند زنده اصیل romanov را بیشتر دامداران به خاطر چند قلو زایی آن پرورش میدهند. بسته به نوع و شرایط خاک میتوان قطعاتی همچون وزنههای اضافی و یا فلانژ و گل پاککن را به چرخ شیاری عقب اضافه نمود. با توجه به شرایط جنگ زده این کشور و نبود زیر ساخت های لازم برای صادرات، در حال حاضر امکان صادرات انواع دام وجود ندارد. این نژاد به راحتی با شرایط مختلف از خانه­ های کوچک روستایی گرفته تا دامداری بزرگ سازگار می ­شود.

با توجه به اینکه در دامداری های ایران روزانه ۳ بار شیردوشی انجام می گیرد، می توان برای گاوهای تازه زا دفعات شیردوشی را به ۶ بار افزایش داد و بعد برای مابقی گله برنامه ۳ بار دوشش را اجرا نمود. و 95% انرژی ذرت را داراست.پروتئین جو ترکیبی از آلبومینها و گلوبولینها است و مانند پروتئین سایر غلات از نظر اسید آمینه های لیزین و متیونین فقیر است.دارای ویتامین B,E کافی است.برای حیوانات مولد شیر ، جو بعنوان یک ماده مقوی و انرژی زا مصرف می شود. ملاس نیشکر برای نشخوارکنندگان مناسب بوده زیرا ساده ترین شکل انرژی قابل دسترس جهت تحریک شکمبه است.

رنگ مورد پسند: سرخ سیاه و ابرشنظر آقا سیروان چشم فیروزه ای یا سفیدمنقار کوتاه و کلفت و کلنگیتاج بادام ندارد گوشت زیر چانه قد بلندشیبدار با دم روبه پایین قلم سبز اخم ابرو داردابرش صاف مثل خط کش بیستادهر پرنده یا خروسی رو ببینه خودش رو حسابی کش بیارهقلم کلفت داشته باشهخارش کلفت باشهگردن محکمی داشته باشهپشتت خروس پهن باشهوقتی کت میزنه باید فکر کنی دارن چوب میشکنن نظر آقا امین سلام اقا پوریا خروس لاری به چشم ، قد ، منقار و چیزای دیگه نیست کلآ به نژاده که بدونی زاتش چی بوده به شکل ظاهری نیست .

1ـ قبل از مصرف باید توجه داشت که چربی موجود در این محصول اکسیده نشده باشد. و در بره ها مصرف زیاد آن باعث نرمی چربی لاشه می شود که روی بازارپسندی گوشت تاثیر دارد. علت محدودیت آن در جیره دامها نمک زیاد و چربی آن می باشد و در دامهای نشخوارکننده مخصوصاً در گاوهای شیری تا 15% جیره متراکم می توان استفاده کرد . البته به علت رقابت بین انسان و دام در تغذیه برای دامها بهتر است از نیم دانه- ضایعات کارخانجات آردسازی و از گندمهایی که قابلیت مصرف در خبازی را ندارند استفاده شود.

بنابراین بهتر است برای خرید این نوع دام به این مراکز مراجعه نمایید. سبوس برنج(Rice Bran): دانه برنج به وسیله غلافی بسیار سخت پوشیده شده که غنی از الیاف خام است و به هیچ وجه در تغذیه دام قابل مصرف نیست و این همان پوسته اول برنج است. این ترکیبات باعث می شود که چربی شیر گاو افزایش یابد و در نتیجه باعث افزایش شیر دهی آنها می شود. علوفه خشك ساقه بلند و دارای كیفیت متوسط، بهترین خوراك علوفهای برای گاوهای خشك به شمار می رود.علوفه با كیفیت بالاتر(از نظر انرژی و پروتئین) از قبیل سیلوی ذرت و هیلاژ یونجه باید با احتیاط و محدودیت بیشتری مصرف شوند تا از افزایش بیش از حد نمره وضعیت جلوگیری به عمل آید.

ذرت مقدار شیر گاو ها را افزایش داده ولی چربی شیر را کم می کند و باید به مقدار مشخص در دامها مصرف شود. سيب زمینی(Solanum Tuberosum):به عنوان یک منبع خوب انرژی برای دام محسوب می شود.مقدار نشاسته آن 700 گرم در کیلوگرم است.از عوامل عمده در مصرف سیب زمینی مقدار بالای نشاسته در آن است. دانه ذرت(Corn Grain):مقدار انرژی آن زیاد، فیبر آن کم، و نسبت به سایر دانه ها مقدار پروتئین آن کم و از نظر Ca و P(کلسیم و فسفر) هم فقیرتر از سایر دانه ها است. مقدار نیاسین در تفاله متوسط ولی از نظر سایر ویتامینهای گروه B کمبود دارد .

ملاس نه تنها غذا را خوشخوراک می کند بلکه بعنوان یک ماده چسبناک که ذرات خوراک را به هم می چسباند کاربرد دارد و به فرایندهای پلت سازی و حجیم سازی خوراکها کمک میکند.چون ملاس دارای مقدار زیادی از مواد کربوهیدراته میباشد و نسبتاً هم ارزان قیمت است لذا بعنوان یک ماده انرژی زای خوب به جیره های روزانه و همچنین در تهیه مواد خوراکی که دیر سیلو می شوند نظیر شبدر و یونجه و غیره افزوده می شود. انرژی بالایی دارد 3345 کیلو کالری بر کیلو گرم ماده خشک (DM ) و پروتئین آن 12درصد است.

و در کل در تغذیه دامها از اهمیت خاص برخوردار است.مقدار چربی آن زیاد است و به همین جهت در حیوانات باعث تولید چربی نرم می کند.به همین خاطر بهتر است ذرت را با جو مخلوط کرده و به دامها داد. دادن ذرت پولکی شده یا نورد شده بهتر از سایر اشکال ذرت مصرفی است. دانه جو(Barley Grain):دانه جو به عنوان یک ماده غذایی به آسانی قابل هضم و جذب است.بخصوص برای گاوها غذایی ایده آل است.قسمت اعظم جو را همانند سایر غلات نشاسته تشکیل می دهد.

قسمت اعظم تفاله تر چغندر تولید شده در کارخانه های چغندر قند خشک و تبدیل به تفاله خشک چغندر قند می شود و یا با ملاس مخلوط و سپس خشک می گردد و به تفاله خشک چغندر قند با ملاس تبدیل می شود . شروع تغذیه با تفاله چغندر باید تدریجی باشد ولی پس از عادت کردن حیوان می توان تا حد اشتها تغذیه نمود . در موسم اول ورود آن در چراگاه حیوانات جوان مشکلات خطرناک را در حصه پرازیت های معده روده وکرم های شش انکشاف میدهد.بدین وسیله آنها باید در شروع موسم چریدن ودر هر 2-3 هفته برای علایم اسهال وکم خونی که از اثر پرازیت های معده وروده باشد دیده شود .از وسط تابستان به پیش مالداران باید سرفه را در گاه های جوان در چراگاه ملاحظه نماید وامکان دارد که از اقر کرم های شش باشد اگرگاو های جوان علتیم کلینیکی نشان میدهد یانه باید پانها یک بار دیدگر در آخیر موسم چریدن پیش از سرد شدن هوا عاری از کرم شوند واین به این خارج شدن هرکرم غیربالغ در معده که بتواند در فسل زمستان زنده بماند وبه هضم ونمو حیوان مداخلت کند کمک خواهد کرد .در خزان در ساحه های که کرم جگر واقع میشود البندازول یک دوای خوب صد کرم خواهد بود زیزا این به کرم های گرد معده وامعأ وهمچنان مقابل کرم کاهل جگر وکرم های شش موثرخواهد بود.عاری ساختن گاوهای جوان در بهار وخزان در سال اول ودوم عمر شان ؛نمو ووزن بدن ؛اصلاح صحت عمومی و رسیدن به بلوغیت جنسی در عمر جوان ؛تاحیوانات ماده به جفت گیری زود سوق وتولید شیر زیاد در دوران عمرشان بهتر خواهد کرد .این یک پیغام خوب برای واحد های ساحوی است تا افهام وتفهیم همرای ماداران که گاو دار بوجود بیاید.

در حالی که غول اولیه محو شده یا بهتر بگوییم در شخصیت میترا (مهر) تحلیل رفته است. قابلیت هضم آن بهتر از سایر غلات است. تفاله چغندر قند انرژی زیاد ، پروتئین کم و چربی خیلی کمی دارد و بطور میانگین حاوی 8/8% پروتئین خام ، 6/0% چربی خام و 1/12 مگا ژول بر کیلو گرم انرژی متابولیسمی است و از نظر کلسیم غنی ولی فسفر آن خیلی کم است . نسبت به سایر غلات بالاترین انرژی را دارا است و چربی آن دو برابر گندم و جو بوده ولی کمیت و کیفیت پروتئین آن کمتر از آنهاست. «ادْعُ لَنا رَبَّکَ یُبَیِّنْ لَنا»2ـ فرمان خداوند را سریع انجام دهید و از وسوسه و تردید بپرهیزید.

استفاده استراتژیک از برنامه های همزمانی در ترکیب با انجام دقیق همه جزئیات پروتوکل های تولید مثلی از جنبه های کلیدی مدیریت تولید مثل هستند. تغذیه از موارد بودار را در 0/5 تا 2 ساعت قبل از شیر دوشی یا بعد از شیر دوشی به انجام رسانید. ولی با این وجود گندم را به عنوان یک ماده غذایی پرارزش با توجه به پروتئین بالا و داشتن نشاسته زیاد می توان بخوبی در تغذیه دام و طیور مصرف کرد.

محدودیت: (1) متغیر بودن ترکیب این خوراک مصرف آن را محدود می سازد.در صورت تغذیه شدن در سطح بالا باعث ایجاد چربی نرم در لاشه می شود. دارای فیبر کم است ـ در تغذیه دامها کمتر پخته شده و آن را خرد می کنند تا سبب مسدود شدن مری نشود. محدودیت:نشاسته آن بالا بوده ودر صورت مصرف بیش از حد اسیدوز ایجاد می کند.مصرف سیب زمینی های فاسد- سبز شده و جوانه زده بدلیل داشتن آلکالوئیدها بویژه سولانین مشکل ایجاد می کند.استفاده از سیب زمینی کوچک ممکن است با خطر خفگی همراه باشدو باید آنها را خرد کرد .

محدودیت:باعث نرمی چربی شده و در صورت مصرف دراز مدت به دلیل داشتن گزانتوفیل باعث ایجاد لاشه های با چربی زرد می شود. ملاس نیشکر(Molasses Cane): یک محصول فرعی است که از جمع آوری عصاره باقی مانده در طی تولید با تصفیه قندهای حاصل از نیشکر تولید می شود. محدودیت : میزان کلر ، پتاسیم و سدیم آن بالاست و برای حیوانات بعنوان یک ترکیب ملین شناخته می شود و سطوح بالای قند موجود درآن در نشخوارکنندگان می تواند باعث بروز اسیدوزگردد . محدودیت : میزان کلر، سدیم و پتاسیم آن بالاست و برای حیوانات به عنوان یک ترکیب ملین شناخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید