قیمت گوسفند زنده – قیمت خرید گوسفنده زنده 1400 در تهران

جنجال بخاطر انتشار تصویر وحشتناک از گاوی که بصورت زنده زنده پوستش را کندند . مثال: مصرف ماده خشک گاوی به وزن 1350پوند با تولید 100 پوند شیر و 4درصد چربی و دارای 70 روز شیردهی و در حال کاهش وزن را محاسبه نمائید. حتیالمقور، برای تلیسههای شکم اول، شیردوشی و تغذیه جداگانه را فراهم نمائید. تلیسههای شکم اول، تقریبا به 25درصد پیک گاوهای مسنتر میرسند. شبها با روشن کردن چراغ در اصطبل و یا بهاربندها، حیوان ترغیب به خوردن میشود. با جارو کردن خوراک موجود در آخور، گاوها به خوردن ترغیب میشوند.

گاوها باید بعد از شیردوشی، جهت تحریک بیدرنگ مصرف ماده خشکDMI، علوفه تازه موجود در آخور را مصرف کنند. با توجه به اینکه تخم های نطفه دار قیمت پایین تری دارند و خرید دستگاه جوجه کشی نیز جزو سرمایه شما محسوب می شود، بنابراین این روش را ارزان ترین راه برای شروع می دانیم. علائم فحلی در گاومیش مثل گاو چندان روشن نیست، مطمئن ترین علامت فحلی رفتار پذیرش جنس مخالف است (یکی از علل عمده استفاده از تیزر فحل یاب در گله های گاومیش همین مسئله است)، فحلی در گاومیش اکثراً خاموش silent oestrus است و میتوان گفت علائم ظاهر شده آن تقریباً مشابه گاو است (ترشحات موکوسی شفاف، کش دار از واژن و متورم و سرخ شدن آن).

در مقاله حاضر فهرستی از قوانین کابردی تغذیه گاوهای شیری در اوایل دوره شیرواری ارائه میشود که توسط سازندگان خوراک دام، مشاوران و پرسنل ترویج در سراسر کشور آمریکا مورد استفاده فرار میگیرد. یکی از موضوعاتی که در هر گاوداری شیری مورد سوال است این است که چند بار خوراک گاو باید واقعا برای دام های شیری بریزیم. در صورتیکه گاو دارای پیک خوب ولی فاقد تداوم شیردهی مناسب باشد، میزان انرژی جیره باید مورد بررسی قرار گیرد. گاوها با پتانسیل ژنتیکی بالا دارای پیک تولید بالاتری بوده، دیرتر به پیک میرسند و از تداوم شیردهی بهتری برخوردارند.

گاو نباید دیرتر از ده هفته بعد از زایمان، به مرحله حداکثر مصرف ماده خشک (DMI) برسد. گاو باید 8 تا 10 هفته بعد از زایمان به پیک تولید برسد. مثال، گاو بعد از زایمان ممکن است بعلت بیلان منفی انرژی، به کتوزیس مبتلا شود. این نژاد در حدود سی گونه دارد و به رنگهای سفید، آبی، بلدرچینی و فاخته ای دیده می شود. تولید گاو شیری در بخش هایی با دانه های نسبتا ارزان و با اینکه هیچ محدودیتی نسبت به مقدار شیری که آنها می توانند مورد خرید و فروش قرار دهند و جود ندارد احتمالا بالاترین خطر برای اسیدوز شکمبه ای وجود ندارد.

این قوانین کاربردی، قطعاً نمیتوانند جایگزین قوانین خاصی شوند که توسط محققین صاحب نظر ارائه شده است ولی میتوان از آنها بعنوان معیاری برای ریشهیابی مسائل و مشکلات بالقوهای که ممکن است وجود داشته باشد، کمک گرفت. البته این صفت رابطه مستقیمی بامیزان تولید شیر ندارد ولی درعمراقتصادی وتوانایی گاو برای تولید بیشتر اثر دارد. نژادهای دارای مواد جامد بیشتر در شیر، باید بازای هر 3 پوند، 1 پوند کنسانتره (تولید بیش از 30 پوند)، بازای هر 2/5 پوند شیر، 1 پوند کنسانتره (تولید 31 تا 60 پوند)، بازای هر 2 پوند شیر، 1 پوند کنسانتره (تولید شیر بیش از 61 پوند) مصرف کنند.

نژادهای اصیل دام، حاصل علم و پژوهش و زحمات طاقتفرسای چندین دهه دانشمندان است. چرا که در اختیار داشتن نوع اصیل این نژاد امکان در زایش چندین بره برای هر بار آبستنی را فراهم می آورد. البته دولت برای تأسیس گاوداریها و صنایع وابسته به آن با در نظر گرفتن تسهیلاتی ویژه بخشی از بار هزینهها را از دوش متقاضیان برداشته است. گفتم الان یک کسی است در اداره غله و نان در تهران من همیشه میگویم محرمانه باو گفتند تو عملی بکن که سهمیهای که خباز میگیرد از اداره سیلو روز بروز بیاید برای اینکه موجودی عملی میشود و رسیده بود بروزی ۹۰ تن گفتم آقا آنهائی که آمدهاند آزاد پزی میکنند الان گندم در بازار آزاد ۱۳۵ تومان است و دولت میدهد ۹۲ تومان.

این مقاله برای اولین بار در دهم اکتبر 1990، در مجله hoardsdairyman به چاپ رسیده است. کلید موفقیت در پرورش گاوهای تولید کننده لبنیات، به حداقل رساندن تأثیرات منفی این متغیر ها است. غذا باید حداقل 20 ساعت در شبانهروز در دسترس حیوان باشد. گاوهای پرتولید، روزانه 12 بار و هر بار 23 دقیقه، غذا میخورند. در اثر این کاهش، میزان تولید روزانه شیر، 5 تا 6 پوند تقلیل مییابد. به گفته وی، میزان سودهی هر دام بسته به عوامل متعددی چون قیمت خوراک مصرفی، قیمت خرید شیر خام، نحوه مدیریت گاوداریها و موارد دیگر است که در شرایط مختلف اقتصادی عدد متفاوتی میَشود.

زمانی که دست دلال و واسطه وارد بازار شود، شاهد افزایش قیمت بره زنده و همچنین قیمت گوسفند خواهیم بود. چنانچه گاو در وضعیت سر رو به پایین باشد مانند حالت چرا کردن، زمان بیشتری را صرف غذا خوردن میکند و در نتیجه ضایعات غذایی کاهش و تولید بزاق افزایش یافته و ظرفیت بافری شکمبه بهبود مییابد. گاوهای سه بار دوش در روز، روزانه حدود 5 تا 6درصد ماده خشک بیشتری نسبت به گاوهای دو دوشش در روز، مصرف میکنند. بطور معمول باید سعی شود که گاوها غذای بیشتری مصرف کنند.

جیرههای دارای رطوبت کمتر و یا بیشتر باعث میشود که حیوان غذای کمتری مصرف کند. وقتیکه دمای محیط از 80 درجه فارنهایت و رطوبت نسبی از 80درصد تجاوز نماید و یا جمع آن دو برابر 140 باشد، تنش حرارتی به حیوان دارد میشود. تغذیه گاوهای شیری پرتولید پیچیدگیهای خاص خود را دارد و تخصص و تجربه بالائی را طلب میکند. با توجه به اینکه میانگین افزایش وزن گوساله پرواری حدود 1000 تا 1200 گرم، درصد پروتئین گوشت آن 21% (گوسفند 20%) و چربی آن کمتر از گوشت گوسفند است لذا پرواربندی گوساله اهمیت خاصی در تامین پروتئین مورد نیاز جامعه دارد.

دام ها حدود 40% از وزنشان را هر روز برای ذخیره خوراک و علوفه نیاز دارند. به همین خاطر در کمین او نشست تا در فرصت مناسبی او را بکشد و انتقامش را از کیومرث بگیرد. در صورتیکه حیوان با انرژی قابل هضم زیاد، تغذیه شود، احتمال ابتلای آن به بیماری اسیدوز، افزایش پیدا میکند. گرچه همه دعواهای خروسها به قصد کشتن رقیب انجام نمیشود، اما خروسها معمولاً ضربات فیزیکی قابل توجهی را تحمل کنند. محل پرورش این گاو را میتوان استان خوزستان دانست و این استان را قطب و محل اصلی نگهداری آن معرفی کرد.

هنگام بررسی این صفت باید به شکل قرار گرفتن نوک پستانک ها و محل آنها نسبت به محفظه پستان دقت کرد. توصیه میشود که در صورت گرم بودن هوا، حداقل 60درصد جیره غذایی در هنگام شب تغذیه شود. به دلیل اینکه مادرها بدنی بزرگ و پهن دارند، در هنگام هچینگ مراقب باشید تا تخم مرغ های برهما توسط مادر له و خرد نشوند. این نژاد زیبا با ویژگی هایی از قبیل جثه بزرگ و سنگین، هیکل متناسب، موزون و تاج نخودی شکل، وجود پر در ساق پا و پنجه پا، دارای سه جهش رنگی روشن سیاه و نخودی، تخم گذاری بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ تخم قهوه ای رنگ، وزن خروس ۵ کیلوگرم و مرغ ۴ کیلوگرم همراه است.

وجود کیست های تخمدانی در گاو سبب بروز مشکلات رحمی از جهت بروز تغییرات هورمونی و همچنین کشیدگی در رحم می شود. حاصل برش تیغه های این گاوآهن، نهر های زهکشی خاکی می باشد. توصیه میشودکه در صورت استفاده از مخلوط TMR (جیرههای مخلوط) ترازدار، رطوبت سیلاژ بصورت هفتگی توسط یک ترازوی میکروویوبر بر حسب گرم اندازهگیری شود، تا از مصرف مناسب ماده خشک سیلاز اطمینان حاصل شود. زیرا درپارچه یا ظرف سیاه، عامل های ریز حاصل فعالیت باکتری ها و میکروب ها به سادگی دیده می شوند. طبیعتاً تجدید زایش و تجدید نسل از مولفه های مهم در بالارفتن تولید شیر و پتانسیل ژنتیکی گاو خواهد بود و کمی و کاستیهای آن به شدت تولید شیر و هزینه تمام شده تولید شیر را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

همچنین این نرم افزارها مشخصات خوراکها را دارا بوده و لذا کار جیره نویسی را آسان می کنند. این نوع از سیستم پرورش غالباً در مناطق گرمسیری و یا نیمه گرمسیری جنوب همانند خوزستان به کار میرود. کاربرد این گونه گاوآهن ها در انجام نیمه شخم است استفاده از گاو آهن بشقابی بیشتر در شرایطی توصیه میشود که گاوآهن برگرداندار قادر به کارکردن نباشد. سپس هر قطعه بطور مجزا و از كنارههاي قطعه به سمت مركز، و يا از مركز قطعه زمين به كنارههاي آن، شخم زده ميشود. عمل نیمه شخم توسط گاو آهن قلمی نیز انجام می شود .

گاو در پیک مصرف، حداقل باید روزانه باندازه 4درصد وزن بدنBW خود، ماده خشک مصرف کند. گاو باید بازاء هر پوند تولید شیر مورد انتظار، حداقل یک پوند ماده خشک مصرف کند. این مقاله قدم کوچکی درجهت آشنائی شما گاوداران عزیز به دانش روز میباشد که امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین یک گاودار باید در زمینه کار خود مطالعه مستمر داشته و به دانش روز مجهز باشد. شمارش تعداد کلنی بخودی خود ارزشی ندارد مگر آنکه نوع کپک تعیین گردد. غذاهای کپکزده که تعداد کلنی کپک در هر گرم آنها متجاوز از 1000 باشد، ممکن است اختلالات گوارشی ایجاد نماید.

گاو در ازاء تولید هر کیلو گرم شیر10 لیتر آب مصرف میکند. آخورها باید هر روز تمیز جارو شوند، بخصوص در موقعی که هوا گرم میباشد. بزرگترها جواب ميدادن، اولا بدن انسان به گوشت براي گوشت سازي نياز داره، دوما پيامبر اسلام (ص) فرموده: هر کس تا چهل روز گوشت نخوره از امت من نيست. اگر تمایل به خوراندن کاه دارید حتما آن را خرد و غنی­ کرده و به تدریج وارد جیره نمایید. درصورت مصرف زیاد سیلاژ، باید کاهش مصرف ماده خشک به میزان 0/02 درصد وزن بدن بازاء هر درصد رطوبت مازاد بر 50درصد رطوبت جیره غذایی را انتظار داشت.

دیدگاهتان را بنویسید