ویژگیهای جدید بروزرسانی 20H2 ویندوز 10 در پاییز 2022

این ویژگیها برای محیطهای کاری بسیار مهم است؛ اما برای کاربران عادی استفادهشدنی نیست. ویندوز 11 نسخه جدیدی است که مایکروسافت نسخه جایگزینی برای ویندوز 10 معرفی کرده است در حال حاضر این ویندوز به صورت پیش نمایش در دسترس تمامی کاربران سیستم عامل های ماکروسافت قرار گرفته است. به عنوان مثال اگر در برنامه ای به چرخش صفحه نیاز داشتید، می توانید با کلیک روی More و در ادامه با انتخاب Rotate صفحه نمایش خود را بچرخانید.

به طور خلاصه , Google Chrome به عنوان یک سیستم عامل در سیستم عامل طراحی شده است که شما میتوانید با آن همه برنامه های خود را مدیریت کنید. شما با هر نسخهای میتوانید بازی کنید و از آن لذت ببرید. یکی از بزرگترین تفاوتهای این دو نسخهای این است که مشتریان اینترپرایز میتوانند به Long Term Servicing Branch بپیوندند که این امکان در نسخهی اجوکیشن وجود ندارد.همچنین هر سه نسخهی Pro، Enterprise و Education امکان دسترسی به فروشگاه مشاغل یا تجاری (Business Store) ویندوز 10 را دارند و حتی در نسخهی Home امکان پشتیبانی از بارگذاری جانبی اپلیکیشنهای حرفهای وجود دارد.یکی از قابلیتهای جذاب تمامی نسخههای ویندوز 10 پشتیبانی از Mobile Device Management است که البته این ویژگی در نسخهی هوم ویندوز 10، بعداً اضافه خواهد شد.

Google Chrome یک مرورگر منحصر بفرد , پیشرفته سریع و با کاربری آسان است.کروم از تمام تکنولوژی های استاندارد مانند HTML5 پشتیبانی میکند. BitLocker ابزاری ساده و قدرتمند است که به سیستمعامل اضافه شده است؛ بااینحال، کاربران ویندوز ۱۰ هوم میتوانند نرمافزارهای رایگانی مانند VeraCrypt را برای رمزگذاری روی ویندوز ۱۰ نصب و استفاده کنید. در ویندوز ۱۰ پرو، چندین ویژگی پیشرفته ازجمله Hyper-V برای ماشین مجازی، ابزار رمزگذاری BitLocker، امکان Remote Desktop برای دسترسی و کنترل کامپیوتر از راه دور بههمراه مجموعهای از ویژگیهای درنظرگرفتهشده برای استفادههای تجاری وجود دارد. تنها در صورتی که روشهای بالا جوابگو نبودند به سراغ این راه حل بروید.

سادهترین راه جهت خلاص شدن از شر واترمارک اکتیو ویندوز 10، این است که یک کلید فعال سازی جدید خریداری کنید. البته، راههای دیگری هم برای جستجوی اطلاعات در ویندوز جدید مایکروسافت هست، ولی خیلی از افراد به این شیوه عادت کردهاند و این مشکل برای آنها واقعا آزادهنده است. به صورت پیشفرض شما برای دسترسی به فولدرهای عمومی رایانه شخصی خود از محیط خارجی نیازمند اطلاعات کاربری خواهید بود. پس از چند دقیقه این فرآیند تمام میشود و کامپیوتر شما با ویندوز ۱۰ پرو آمادهی استفاده است.در پایان پنجرهای با پیغام تأیید ارتقا نمایش داده میشود. ما نحوه چگونگی تغییر زبان نمایش ویندوز، زبانی که در آن برنامهها و سایتها نمایش داده میشوند، صفحه کلید و زبانهای گفتاری را نیز مشاهده کردیم.

در این مرحله جهت انتخاب نوع نصب ویندوز ۱۰ بر روی سیستم خود، دو گزینه به شما نمایش داد داده شده است. ویندوز ۱۰ پرو یک گام جلوتر میرود و به شما اجازه میدهد بهروزرسانی خصوصیات و بهروزرسانی امنیتی را برای چند روز بهتعویق بیندازید. با استفاده از گوگل کروم نسخه ویندوز شما میتوانید عناوینی مانند برنامه های پیچیده وب , chrome remote desktop و Angry Birds را به صورت رایگان استفاده کنید. در پایین صفحه و زیر Windows specifications و مقابل Edition، نسخهی ویندوز شما نوشته شده است. سرانجام نسخه رسمی ویندوز 11 در تاریخ 13 مهر 1400 منتشر شد و هر کسی که دارای ویندوز 10 بوده و همچنین کامپیوتر وی از حداقلهای سختافزاری موردنیاز برخوردار باشد، میتواند بهصورت رایگان به جدیدترین سیستمعامل دسکتاپی مایکروسافت، کوچ کند.

با اینکار سیستم سریع تر روشن می شود و سطح عملکرد به میزانی که برای بازی کردن مناسب باشد افزایش پیدا می کند. با این کار آنها دیگر نگران تمام شدن باتری گوشی موقع بازی کردن نیستند و علاوه بر آن، میتوانند از امکانات اضافی مانند موس و کیبورد هم در بازیهای خود بهره ببرند. ویندوز ۱۰ پرو ملزومات دیگری نیز دارد که برای سایر ویژگیهای تجاری مانند پیوستن کامپیوتر به دامنهای خاص یا پشتیبانی از Active Directory مناسب است. اگر ویندوز ۱۰ هوم دارید، میتوانید این ویژگی را با نرمافزارهای مشابه رایگان مانند TeamViewe به کامپیوتر خود بیاورید.

مایکروسافت امروز در قالب نسخهی 21H2، دومین آپدیت اساسی ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۲۱ را بهطور عمومی منتشر و اعلام کرد که ازاینپس آپدیتهای اساسی تنها یک بار در سال عرضه میشوند. در مراسمی که در 3 تیر ماه سال 1400 برگزار شد مایکروسافت از ویندوز 11 رونمایی کرد و به گفته شرکت مایکروسافت نسخه نهایی windows 11 در پاییز 1400 در دسترس تمامی کاربران قرار خواهد گرفت. بدین ترتیب اتصال کامپیوتر و گوشی برقرار خواهد شد و میتوانید از گوشی به عنوان میکروفون کامپیوتر استفاده کنید. اگر شما تجربه بروزرسانی دستی درایورها را داشته باشید متوجه خواهید شد که این فرایند هم بسیار وقت گیر است.

شما میتوانید سوالات و نظرات خود را در انتهای همین صفحه در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. در این قسمت باید چیزی را یادداشت کنید که با دیدن آن پسوردتان را به یاد آورید. ویندوز ۱۰ همچنان به افزودن ویژگیهای جدید در بهروزرسانیها برای همه کاربران ادامه خواهد داد؛ بنابراین، دارندگان ویندوز ۱۰ هوم چیزی از دست نخواهند داد. تصور کنید که یک کامپیوتر شخصی خریداری کردهاید که بهطور پیشفرض از ویندوز ۱۰ اس استفاده میکند. استفاده از فونت ها و آیکون هایی که میتونه تداعی کنند سیستم عاملی بین سیستم های مک و ویندوز باشد. اگر به کنترل بیشتر روی بهروزرسانی نیاز دارید، ویندوز ۱۰ پرو میتواند کمک زیادی به شما کند.

همانطور که می دانید چند روزی است مایکروسافت بروز رسانی مهم Creators را برای کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10 منتشر کرده و حالا در تلاش است تا هرچه سریعتر آپدیت مذکور را برای موبایل های هوشمند نیز آماده و عرضه کند. گرچه ممکن است بعضی از ویژگیهای مذکور برایتان وسوسهکننده باشد، دلایلی هم وجود دارد که نشان میدهد ارتقای ویندوز ۱۰ هوم به پرو برای برخی افراد سودی ندارد. نکته ۱: این حالت برای زمانی کاربرد دارد که رمز ویندوز فعلی را بلد باشیم. اگر کاربر حرفهای نیستید که نگران نباشید چون اصلاً نمیدانید مشکل چیست و اگر حرفهای هستید پس حتماً راهحل را نیز بلد هستید و خارج از بحث این مقاله است.

در این مقاله ما از تحقیقستان، به این پرسشها پاسخ میدهیم. برای نصب ویندوز از طریق فلش باید فایل ISO ویندوز ۱۰ را دانلود کنید؛ سپس با مراحل ذکرشده در مقاله «آموزش نصب ویندوز با فلش» بهراحتی ویندوز ۱۰ را روی کامپیوتر خود نصب کنید. جدید ترین ویژگی ای که به استور مایکروسافت اضافه شده است، وجود اپلیکیشن های اندرویدی است که در ویندوز ۱۱ قابلیت اچرا شدن دارند. این کار برای استفاده از وبسایتهای قدیمی مناسب است که در مرورگرهای مدرن کار نمیکند. با استفاده از صفحهی Device Manager در قسمت Control Panel میتوانید وضعیت درایورهای خود را بررسی کنید و در صورتی که آپدیتی برای آنها موجود بود، آنها را آپدیت کنید.

ابتدا به چگونگی بررسی نسخهی ویندوز ۱۰ سیستم خود اشاره و سپس برخی ویژگیهای اختصاصی را با دقت بیشتری مرور میکنیم. برای بررسی راندمان بازیها سعی کردیم طیف متنوعی از بازیهای مختلف با موتورهای گرافیکی متفاوت و رایج را انتخاب کنیم تا نتایج بدست آمده بازهی وسیعتری از بازیها را پوشش دهد و جامعتر باشد. پنجرهای بهمانند شکل زیر برای شما ظاهر میشود که دارای ۵ گزینه است. در این ویدئو بصورت کامل تبدیل وبکم اندروید به وبکم ویندوز بصورت کامل آموزش داده شده و حتی شما با دیدن این آموزش و نصب ابزار و نرم افزار مورد نیاز میتوانید با کابل USB و WI-FI و HOTSPOTE میتوانید متصل شوید نکته آی پی خود را..

دیدگاهتان را بنویسید