پیش فروش آپارتمان ها با کاربری مسکونی در منطقه 22 تهران و دریاچه چیتگر

مازاد آب این رودخانه در فصل های پر باران به قره سو می ریزد. این رودخانه پس از سیراب ساختن روستاهای زواریان، سلفچکان (Salafcekan)، عنایت بیگ، حسین آباد به طرف جنوب منحرف می گردد و با دو پیچ نسبتاً بزرگ در 2 کیلومتری شمال روستای بخشایش به تلخه رود می ریزد. احداث اين سد و تنظيم جريان رودخانه اين امکان را بوجود مىآورد که دو رودخانه دز و کرخه از طريق کانالى به طول ۸۵۰۰ متر و عرض ۹ متر و ظرفيت ۲۰ مترمکعب در ثانيه به هم متصل گردد و آب کافى براى آبيارى متجاوز از ۳۰ هکتار از اراضى واقع در منطقه کرخه تأمين گردد.

به اعتقاد کارشناسان، در وضعیت کنونی نجات کامل دریاچه در حال خشک شدن آرال غیر ممکن است و با تقسیم آن به دو نیم بهتر می توان در زمینه نجات آن از خطر خشکی اقدام کرد. در بعضی نقاط کویر نمک رشته های منفردی از کوه های اطراف پیش آمده و نواحی کوهستانی خیلی خشک را تشکیل داده است. به همین علت، سنگ کوه های آن بر اثر اختلاف درجه هوا متلاشی شده و به صورت سنگ ریزه و شن در آمده است.

↑ در ارتفاعات شمال شرقی و مرکزی، زمستان با میانگین دمای ۱۵- سانتیگراد، و در جنوب و جنوب غربی (زابل،قندهار و هلمند)، شرق (ننگرهار) و دشتهای ترکستان در شمال، تابستان با درجه حرارت متوسط ۳۵ سانتیگراد است. هوا در این ناحیه خیلی خشک است و اختلاف درجه حرارت شب و روز آن به 70 درجه سانتی گراد می رسد. سد پانزده خرداد در ۵ کيلومترى شهر دليجان در يک منطقه اقليمى خشک احداث گرديده و از يک منبع آب طبيعى به يک جاذبه جهانگردى تبديل شده است.

27- ویژگی های آب وهوای گرم و خشک را بنویسید: بارش کم وخشکی هوا – اختلاف شدید دما – فقرپوشش گیاهی – تبخیرو تعرق زیاد.- ویژگی های آب و هوای کوهستانی را بنویسید: افزایش بارندگی وکاهش دمابا افزایش ارتفاع – میانگین دمای پایین – بارندگی اغلب به صورت برف. درمواقع بارندگی وذوب برف های ارتفاعات اطراف چون برميزان آب ورودی افزوده می شود ، وسعت آن زياد ودرغيرازاين ايام وسعت آن کاهش می يابد .

دریاچه نمک حوض سلطان در 40 کیلومتری شمال شهرستان قم و 85 کیلومتری جنوب تهران و در حاشیه بزرگراه تهران قم قرار دارد .اين درياچه که به درياچه ساوه قم ودرياچه شاهی هم معروف است به مساحت تقريبی 240 کيلومتر مربع درشمال شرق شهرستان قم واقع شده است ورشته کوههای البرز درشمال ان قرار دارد وسعت وشکل درياچه متناسب باورود آب وميزان بارندگی آن درفصول مختلف سال متفاوت است . اين درياچه که به درياچه ساوه، قم و درياچه شاهى هم معروف است به مساحت تقريبى ۲۴۰۰ کيلومترمربع در شمال شرق شهرستان قم واقع شده است و رشته کوههاى البرز در شمال آن قرار دارد.

این رود در دهستان قمرود، شهرستان قم جریان دارد و از 16 کیلومتری شمال باختری قم سرچشمه می گیرد. در این نوع املاک، خریدار ابتدای امر تنها از نوع مصالح و طرح ساختمان مطلع می شود و با اعتماد به سازنده قراردادی را بسته و پس از مدتی که ملک مورد نظر ساخته شد آنرا تحویل می گیرد و می تواند شرایط ذکر شده در قرارداد را با ملک تحویل داده شده مقایسه کند. اگر به داخل دریاچه برویم باز هم با اکوسیستمی متنوع روبرو خواهیم شد. علاوه بر این، برپایی مراسم مذهبی از جمله سوگواری برای امام حسین (ع) و شهدای کربلا ممنوع شد و نمازهای جماعت و احکام شرعی در هزارهجات بر اساس مذهب حنفی به مردم آموزش داده میشد.

شور قم رود از ریزابه های رودخانه لک شور و حوزه آن دریاچه نمک قم است. شورراهجرد از ریزابه های قره سو و حوزه آن دریاچه نمک قم است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی مانند پارک آبی دریاچه و شهرداری منطقه ۲ ساوه و پارک جنگلی ساوه و شهر بازی دریاچه و دبیرستان متوسطه اول شهید حاج مهدی نظرفخاری قرار گرفته است. اين درياچه در جنوب غربى چالوس و شمال شرقى منطقهٔ کلاردشت در ميان درهاى عميق قرار گرفته است.

اين درياچه در ارتفاع ۴۰۰ مترى از سطح دريا در جنوب شرقى بهشهر ميان جنگل قرار گرفته است و به دليل ساخت و سازهايى که شاهعباس در اطراف آن انجام داد، به نام عباسآباد معروف گشته است. در چارچوب این بازدید طرفین با اشاره به همکاری مؤثر دوجانبه مسائل اجرای برنامههای مشترک را مورد بررسی قرار دادند. بدیهی است که با این طول، رودخانه بسیار پر آب است و در قسمت هایی شدت آب به قدری زیاد است که مسیر را عوض می کند.

ورودی این دریاچه رایگان بوده و قیمت تفریحات این دریاچه با توجه به ایمنی و هیجان آن ها بسیار مناسب می باشند. کشور هند به دلیل جمعیت بسیار زیاد و وسعت بالای خود یکی از کشورهایی می باشد که به مواد اولیه و کالاهای بسیار زیادی نیاز دارد. برای این کار باید به یکی از اسکلههای شمال شرقی یا جنوب غربی دریاچه بروید. یکی از مشاوران املاک پرند به «وقایعاتفاقیه» میگوید: «در پرند، مجموعا ۶ فاز مسکونی وجود دارد؛ سه تای این فازها شخصیساز و سه تا هم مربوط به پروژههای مسکن مهر هستند که از این سه فاز مسکن مهر هم تعدادی از واحدها تحویلی و تعدادی غیرتحویلیاند.

خیر، فضای بالای مرز زمینی هم جزء مرز است یعنی در بالای مرزهای زمینی ، یک دیوار فرضی وجود دارد. رودخانه شورراهجرد یک رودخانه فصلی به طول 28 کیلومتر است که در دهستان راهجرد خاوری، شهرستان قم جریان دارد. یک قاشق چای خوری مریم گلی را در یک فنجان آب جوش بریزید ؛ اجازه دهید 10 دقیقه بماند و سپس آن را از صافی یا فیلتر رد کنید. بررسىهاى کارشناسى نشان مىدهد که امکانات درياچهٔ سد اکباتان براى بهرهبردارىهاى سياحتى يا جهانگردى و ورزشهاى آبى کاملاً مساعد است و با اندک سرمايهگذارى در اين امر که از نظر اقتصادى نيز اهميت دارد مىتوان درياچهٔ سد را تجهيز کرد تا به مجموعهٔ تفريحى – ورزشى تبديل گردد.

دیدگاهتان را بنویسید