کتاب باروری در گاو شیری اثر آرمین توحیدی

چند حالت غیر طبیعی در پستانک وجود دارد که باید به أنها توجه کرد. اذا عزمت فتول علی الله ا گر خدمتگزاری به مملکت کردند از نقطه نظر دیانت اسلام نمیگویم درتمام ادیان سماوی و اثار طبیعی و علم موجود این اصل ثابت است و دعا ونفرین مخمر بر هیولای وجود است اگر کسی عمل خوب کرد آن عمل خوب دی همراه با او است واگر بد کرد همان بد نفریتی باوست من استقبالهای عجیب تهران را دیدهام بدرقههایش را دیدم بدرقه ما را هم بنظرم ببینم خواهید ملاحظه فرمود پرت هم نمیگویم مویم در سیاست سفید شدهاست یک موضوع را میگویم من انتخاب شدهام از حوزه مادریم شهرستان گرگان و آنجا فامیل من اند این مردم بمن یک اعتقادی دارند آقای علی منصور بعلی بن ابیطالب و رسول اکرم چهارصد و پنجاه تومان عبدالله سرخوش بمن سهم امام داد در آنجا و پول اتومبیلم را امیر همایون بوشهری دارد من دیگران رفتم و آمدم مقابل چهار صد تومان پول من موفق شدم مردم آنجا منتظرند برای حوزه وکالت من مثل گذشته نباشد چیزی قبل در جراید شهرت گرفت جنگلهای گرگان آتش گرفت من آنجا بودم قشون بیچاره متزلزل شد سرتیپ مبشری بیچاره دست پاچه شد سر تیپ مبشری هم که بسیار آدم خوبی است با قشون حرکت کرد ببیند که جنگل آتش گرفته چیست جنگل چه این هیاهو بود پا شدیم رفتیم عادت این است در مازندران آقایان نمایندگان شمال همه تشریف دارند در پائیز که میشود رعایا میآیند برگهای این درختان را آتش میزنند و زمین را حاضر میکنند برای زراعت علی الاصول گاهی هم یک نسیمکی میوزد دو یا سه تا درخت هم ممکن است سرشاخه اش بسوزد رفتم دیدم هی بدو بدو روزنامه کیهان روزنامه اطلاعات سر و صدا را انداختهاند بعد معلوم شد پروانه جنگلی گرفتهاند برخلاف اصول ۳۵۰۰ متر زمین (فقیهزاده: اسمشان را بگوئید) چون مربوط بشخص من میشود نمیگویم باید تحقیق بکنم آنچه که میگویم.

دارای سه چرخ به نام های چرخ شیار و چرخ عقب و چرخ زمین که این چرخ ها علاوه بر تحمل وزن گاو آهن تعادل آن را هم حفظ می کند . این بسیار مهم می باشد که دهاقین بتواند تعداد گوساله تولد شده وتعداد گوساله های زنده مانده را بیشتر بساد تا که گله خود را حفظ؛اصلاح؛وتسعه بدهد .پرسونل واحد های ساحوی می تواند اداره و تنظیم تولد و تناسل را توسط آگاهی به مالداران به تشخیص به طلبی و اهمیت آن و عرضه نمودن القاح مصنوعی در جاهایکه بقه وجود نداشته باشد ومعاینات حاملکی برای معلوم کردن باداری تاکه دهاقین بفهمد که گاو حامله است ویا دولاده به بقه برده شود اصلاح کند؛آنها میتواند که باوری را در گاو ها توسط تداوی التهاب رحم و پلاسنای بند مانده بعد از زایمان تا که از صدمه به رحم جلوگیری شود نیز اصلاح کند.

میزانِ کم شکر و کربوهیدرات در شیر بادام هندی، آن را به گزینه­ مناسبی برای افرادی که مصرف کربوهیدرات خود را تنظیم می­کنند، تبدیل کرده است. براساس حجم پایین پروتئین شیر بادام هندی، ممکن است برای کسانی که به پروتئین زیادی نیاز دارند، مناسب نباشد. یک فنجان (۲۴۰میل) از شیر بادام هندی غیر شیرین دارای ۵۰-۲۵ کالری، ۴-۲ گرم چربی، ۰-۱ گرم پروتئین و ۲-۱ گرم کربوهیدرات می­باشد. شیر بادام هندی کمتر از یک سوم کالری شیر گاو و نصف چربی آن را دارا می­باشد ولی از لحاظ پروتئین و کربوهیدرات بسیار ضعیف است. این خوراکی چربی و پروتئین کمی دارد ولی دارای کربوهیدرات بالایی است.

یک فنجان (۲۴۰میل) دارای ۵۵-۵۰ کالری، ۵-۴٫۵ گرم چربی، ۱٫۵ گرم پروتئین و ۱ گرم کربوهیدرات می­باشد. این شیر غیرلبنی گزینه­ خوبی برای گیاهخواران است زیرا یک لیوان از آن، ۳-۲ گرم از پروتئین با کیفیت بالا و تمام آمینواسیدهای اساسی را تأمین می­کند. کربوهیدرات پایین، آن را به گزینه­ مناسبی برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند یا می­خواهند کربوهیدرات کمتری را مصرف کنند، تبدیل می­کند. شیر کنف میزان چربی مشابهی با شیر گاو دارد اما نصف کالری و پروتئین آن را دارا می­باشد. شیر ماکادامیا یک سوم کالری و نصف چربی شیر گاو را دارا می­باشد. کالری و کربوهیدرات کمی دارد.

یک فنجان (۲۴۰میل) از شیر کنف غیرشیرین دارای ۸۰-۶۰ کالری، ۸-۴٫۵ گرم چربی، ۲-۳ گرم پروتئین و ۰-۱ گرم کربوهیدرات می­باشد. در صورت نیاز به افزایش پروتئین، ارزش دارد که شیرهای دیگر با منبع پروتئین بالا مانند سویا یا جو دوسر را با شیر بادام هندی جایگزین کنید. و در آخر، شیر بادام هندی یکی از آسان ترین شیرهایی است که می­توان در خانه آن را درست کرد. به همین دلیل نسبت به دیگر شیرهای غیرلبنی گران است و به سختی می­توان آن را در قفسه­ سوپر مارکت­ها پیدا کرد.

مرکز آمار ایران چند سالی است که از اعلام سرانه مصرف گوشت خودداری می کند به همین دلیل نمیتوان میانگینی تخمین زد اما طبق آمار “مجله خبری گسترش” سرانه مصرفی گوشت جهان 41 کیلوگرم و در ایران 13 کیلوگرم میباشد. قوچ رومانف به دلیل عدم جفتگیری با میش معمولی دارای دمبه بلند نمی تواند جفتگیری کند. بدن شما نمی­تواند امگا ۳ و امگا ۶ را تأمین کند، بنابراین باید آن­ها را از مواد غذایی دریافت کند. با این حال، اگر به نظر می­رسد که برنج بخشی مهمی از رژیم غذایی شما را تشکیل می­دهد، می­توانید با خوردن انواع غلات از جمله سایر شیرهای غیرلبنی رژیم خود را متنوع کنید.

شیر برنج دارای سطح بالایی از آرسنیک غیرآلی است که باعث برخی از مشکلات سلامت در افرادی می­شود که برنج را به عنوان منبع اصلی غذایی می­دانند. شیر برنج یکی از شیرهای غیرلبنی غیر حساسیت زا است. با این حال، هر ۵۰-۲۵ کالری از هر فنجان شیر بادام هندی غیر شیرین، گزینه­ عالی و کم پروتئینی برای کسانی است که قصد دارند مصرف کالری روزانه خود را کاهش دهند. سن گاوها بین 2 تا 4 سال بود و از 508 مورد تحت بررسی، 294 مورد غیر آبستن و 214 مورد آبستن بودند.

قبل از خشک کردن گاو بایستی جیره گاوها طوری متوازن شود که گاوهای با نمره بدنی بالا وارد دوره خشکی نشوند. نکته ای که حاج احسان الله قبل از آغاز مصاحبه به من زد کمی درد داشت و من چند ساعتی گیج بودم. ارزش گاو در مصر و بابل از چهارهزار سال قبل از ميلاد مسيح کاملاً معلوم بوده است و اهميت اين حيوان آنقدر زياد بود که بشر آن روز ربالنوع زراعت و ازدياد محصولات کشاورزى را بهصورت گاو ترسيم مىکرد.

این نوشیدنی برای اسموتی­های غلیظ بسیار مناسب است و می­توان از آن به عنوان خامه در قهوه و جایگزین برای شیر گاو در دسرها استفاده کرد. شیر کنف طعمی شیرین و مغذی دارد و دارای بافت نرم و آبکی است و به عنوان بهترین جایگزین برای شیرهای سبکتر مانند شیر بدون چربی درنظر گرفته میشود. افزایش مصرف چربی­های اشباع نشده، سطح کلسترول خون شما و خطر بیماری قلبی را کاهش می­دهد، در صورتی که این شیر جایگزین چربی­های اشباع شده یا کربوهیدرات در رژیم غذایتان شود.

این شیر دارای زیادی چربی اشباع نشده است و کالری و کربوهیدارت کمی دارد. از این گذشته، شیر ماکادامیا منبع بسیار خوبی از چربی­های اشباع نشده است که هر فنجان ۳٫۸ گرم را دارا می­باشد. از آن گذشته، شیر کنف منبع اساسی دو نوع از اسید چرب است: اسید چرب مگا ۳ آلفا لینولنیک اسید و اسید چرب امگا ۶ اسید لینولنیک. شیر کنف گزینه­ مناسبی برای گیاهخواران است زیرا منبعی از پروتئین­ها با کیفیت بالا و دو اسید چرب اساسی می­باشد. بدی این خوارکی این است که پروتئین کمی دارد و برای افرادی که به پروتئین زیادی نیاز دارند، مناسب نیست.

دیدگاهتان را بنویسید