گیاه آگاو,قیمت گیاه آگاو,گیاه آگاو سبز,آگاو لوفانتا,تکثیر آگاو از طریق برگ,زرد شدن برگ آگاو,

محققین گاومیش را ” دام آینده” معرفی کرده و اظهار می دارند که استفاده از توانائیهای بالقوه آن در آینده بیشتر از سایر دامهای اهلی خواهد بود. گاومیش گلی تنها یک استخر بزرگ آب گرم ندارد. جلوگیری از دسترسی گاو به آب های آلوده، سکن، مرداب ها و … گاو هلشتاین که به نام هولشتاین هم شناخته می شود جز سنگین وزن ترین گاوهای شیری در جهان می باشد. مقاومت در برابر بیماری خصوصاً بیماریهای گوارشی، ورم پستان، دردهای مفصلی و غیره نسبت به نژاد هلشتاین مقاوم تر است.

در این مقاله از سایت سون شیپ به معرفی بیماری ها و عوامل موثر در ناباروری گاو های شیری می پردازیم. هدف اصلی از پرورش انواع دام زنده برای دامداران، افزایش تعداد دام ها می باشد تا محصولات تولیدی بیشتر شود و در نتیجه نیز تعداد بیشتری سرمایه در این زمینه داشته باشند. از بخش های مهم مجتمع علینقیان، واحد آغوزخانه، ۲ واحد گوساله دانی برای پرورش گوساله های شیرخوار، واحد پرورش تلیسه (باظرفیت ۱۲۰۰ راس تلیسه) و پرواربندی (با ظرفیت بیش از ۱۰۰۰ راس گوساله نر) می باشد. خرید قوچ و میش و پرورش آنها در راستای درآمد زایی در این کشور می تواند بسیار مناسب و سود آور باشد.

یک روش آن این است که به صورت، پیاده ماتادور باید در مقابل گاو مسابقه بدهد و روش دیگر این است که ماتادور بر روی اسب باید به مقابله با گاو بپردازد. 4. با استفاده از گاو آهن اتفاقات بسیار جالبی برای خاک به وجود می آید به طوریکه علف های هرز یا در حین شخم زدن بریده می شوند و یا از ریشه کنده می شوند و یا با زیر و رو کردن به زیر خاک مدفون می شوند. از این رو باید دامداران در جهت افزایش سود دهی و بهره وری از این جانداران، موضوعاتی همچون مشکلات تولید مثلی، باروری و …

هستند. استفاده دائم و امکان بهره وری از این موجودات نیازمند توجه به بخش تولید مثل آنها می باشد. در همین رابطه در این بخش به معرفی مواردی که در ناباروری گاو موثر هستند، می پردازیم. این مورد می تواند از عوامل موثر در ناباروری گاو های شیری باشد که باید به فکر رفع آن بود. در این بین عوامل تاثیر گذار بر ناباروری گاو شیری و گوشتی به صورت متعدد وجود دارند، که مانع از باروری و زایش سالم دام می شوند. شکل نامنظم و بدون اسکلت بودن پرها مانع پرواز نژاد ابریشمی گلد میشود. گله های با معیار کامل بودن شجره بیش از 85/0 استخراج و به دو گروه، هم خونی زیاد (گروه 1) با متوسط هم خونی 0514/0 و معیار کامل بودن شجره 97/0، و گروه هم خونی کم (گروه 2) با متوسط هم خونی 0184/0 و معیار کامل بودن شجره 95/0 تقسیم شدند.

بیرون آمدن ترشحاتی به رنگ قرمز و قهوه ای در یک الی دو هفته پس از زایمان که ادامه دار نیز خواهد بود، عفونت متریت گفته می شود. پرهای بدن این نژاد به رنگ گلد کمرنگ یا گلد طرح دار و ترکیبی از رنگهای طلایی و قهوهای است. دستگاه فیدر میکسر : در این ماشین مکانیسم هایی جهت خرد کردن و مخلوط کردن مواد غذایی پیش بینی شده است . تبصره۴: نصب دستگاه بوگیر و تهویه هوا الزامی است. گاوهایى که شیر بیشترى تولید مىکنند در مقایسه با گاوهاى هموزن و همسن خود که شیر کمترى تولید مىکنند به غذاى بیشترى احتیاج دارند و مقدار پروتئین موردنیاز گاوهاى شیرده ۱۶۰ تا ۲۶۸ ٪ بیشتر از مقدار پروتئین مورد احتیاج براى گاو خشک است.

این مشکل در گاو ها به نسبت سایر دام ها بیشتر رخ می دهد و جزو عوامل موثر در ناباروری گاو های شیری می باشد. زمانی که دسترسی به استال محدود می­شود گاوها ترجیح می­دهند در راهروها دراز بکشند و این خود موجب القای استرس می­شود. مطالعات دیگر نشان می­دهد تراکم بیش از حد بهاربند تا ۱۱۵% تاثیری بر مدت زمان دراز کشیدن و نشخوار روزانه ندارد، در حالی که افزایش تراکم به بیش از ۱۳۰% منجر به کاهش زمان دراز کشیدن و کاهش زمان دریافت خوراک می­شود.از سویی میان زمان دراز کشیدن و تولید شیر رابطه­ی مستقیم وجود دارد.

اسیدوز شکمبه ای نیمه حاد(SARA) تعریف می شود به عنوان دوره ای از کاهش PH شکمبه ای در حدود 5/5-5 که بین حاد و مزمن در طول مدت استمرار دارد. مناسب بودن ابعاد و بستر فری استال و پهنای مناسب راهروها نیز در مدت زمان دراز کشیدن نقش به سزایی دارند. در سیستم نگه داری فری استال، گاوهای شیری عموما حدود ۱۱ ساعت در شبانه­روز دراز می­کشند. محل نگهداری و سازه­ها (شکل استال، فضای در اختیار گاو، مدیریت استال، مدیریت بهاربند، راهروی شیردوشی و مسیرهای جابجایی)، خوراک و آب، سلامت و آسایش (لنگش، سلامت اندام حرکتی و مراقبت از سم، استرس گرمایی) از حوزه­های با اهمیت در مبحث آسایش گاو شیری و موثر بر رفاه و رفتار گاوها هستند.

با توجه به اینکه قیمت دام های سنگین همچون گاو نیز به نسبت سایر دام ها بیشتر می باشد و مسلما هزینه های نگهداری از آن نیز بیشتر می باشد، بنابراین زایش گوساله سالم در هر بار آبستنی بسیار مورد توجه دامداران می باشد. در گاو ها بیشتر بروز می کند. تعداد ماده گا وهایی که به شکم هشتم یا بیشتر می رسند درنژاد مونبلیارد 3/8 برابر بیشتر است. تزریق سالانه واکسن آنفولانزا نیز ممکن است از کودکان در برابر بیماری خروسک محافظت کند و احتمال ابتلا به آن را کاهش دهد.

١٣٩۵) برابر با ۵١۴,۵ بوده است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۴.۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵٠.۴ درصد افزایش یافته است. به دلیل اینکه هزینه های نگهداری از گاو به عنوان دام سنگین، بالا می باشد. یکی از موارد حائز اهمیت در محل نگهداری گاوهای شیری تراکم آن­ها در بهاربند است. ۵- در مورد زمینهای اصلاحات ارضی مفروزالرعیه: گواهی لازم مبنی بر مالکیت یا تصرف زمین و بلامعارض بودن آن، و همچنین تائیدیه حدود و مشخصات و مساحت زمین از مدیریت کشاورزی محل و نیز، نقشه تفکیکی اراضی محل که زمین مورد نظر جهت احداث تأسیسات در آن مشخص شده باشد.

جهت جلوگیری از بروز مشکلات مربوط به ناباروری و تولید مثل انواع دام باید نکاتی را در این رابطه مد نظر داشته باشید. در این حالت جفت گاو ماده در دوازده ساعت بعد از زایمان خارج نمی شود و اصطلاحا به این حالت جفت ماندگی گفته می شود. ضعف در تشخيص بموقع فحلي و آبستني موجب مي شود تا فحليهاي زيادي در زمان طول عمر اقتصادي گاو از دست برود كه اين امر به خودي خود سبب طولاني شدن فاصله دو زايمان و به تبع آن ضررهاي مالي فراوان به دامداران مي گردد.

به نظر می رسد که برنامه نوردهی روز-کوتاه گاو را مجدداً تنظیم می کند تا به افزایش طول روز در شیردهی آینده پاسخ مناسب نشان بدهد. در سالن شیر دوشی در روزهای گرم سال پنکه های موجود روشن می مانند تا عمل خنک کردن گاوها به خوبی صورت بپذیرد. زیرا در این دوره احتیاج به تغذیه کامل دارد تا مقادیر مواد معدنی ، ویتامین ها برای تولید شیر به حد کمال انجام گیرد . بروز این مشکل سبب بروز اختلالاتی در زایش گاو حتی در زایمان های بعدی می شود.

بروز چنین حالتی سبب ایجاد اختلال در زایمان های بعدی و حتی درصد باروری دام خواهد شد. در مطالعه­ ای که نتایج آن در سال ۲۰۱۶ در نشریه­ی American Dairy Science Association منتشر شد میزان خوابیدن گاوها در شرایط نگهداری مختلف از لحاظ تراکم مورد مقایسه قرار گرفت. چرا که در غیر این صورت تنها می توانند از تولید شیر آن استفاده کنند و از نظر تولید مثلی عملا هیچ سودی از نگهداری دام دریافت نخواهند کرد. یکی از مهمترین نکات درباره این نوع سفارش مربوط به رشد ارگانیک دام ها می باشد. این بیماری نیز به نسبت دام های دیگر همچون بز، گوسفند و …

دیدگاهتان را بنویسید